Yasal Savaş Sürerken Binance Kritik Adımını Attı

Kripto para borsası Binance, Avrupa Birliği’ndeki düzenleme ve borçlandırma sorunlarından kaynaklanan zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyor. Bu amaçla, euro para yatırma ve çekme işlemlerini yönetmek için yeni ortaklıklar kurduğunu duyurdu. Bu gelişmeler, borsanın Eylül ayında önceki fiat ortağı PaySafe’in desteğini kaybetmesinin ardından geldi.

Binance kritik adımını attı

Binance haberi 19 Ekim’de paylaştı. Buna göre euro ödemelerini, para yatırma ve çekme işlemlerini kolaylaştırmak için yeni fiat ortaklarıyla anlaşmalar imzaladıklarını açıkladı. Borsa, ortaklık yaptığı yeni firmaların isimlerini belirtmedi. Ancak kullanıcılara bu düzenlenmiş ve yetkili fiat ortaklarına çoktan geçmeye başladıklarını garanti etti.

Bu yeni ortaklar tarafından sunulan hizmetlere de yer verildi. Buna göre Açık Bankacılık ve SEPA/SEPA Instant aracılığıyla avro yatırma ve çekme kolaylığı yer alıyor. Ayrıca, kullanıcılar artık SEPA (Tek Avro Ödeme Alanı), banka kartları ve fiat bakiyelerini kullanarak kripto para alım satımı yapabilmektedir. Bu gelişme, EUR spot çiftlerinde alım satıma izin verdiği için özellikle önemli.

Daha önceki tavsiye

Daha önce Binance, Avrupalı kullanıcılarına Ekim ayı sonundan önce avrolarını Tether’e (USDT) dönüştürmelerini tavsiye etmişti. Ancak, bu son duyuru ile, bu tür dönüşümlerin artık gerekli olmayabileceği görülüyor. Olumlu haberlere rağmen, bazı kullanıcılar avro yatırma konusunda kalıcı sorunlar yaşadıklarını bildirdi. Ek olarak, Birleşik Krallık’ta İngiliz sterlini içeren işlemler için fiat ortaklıkları hakkında sorular olmuştur.

Paysafe, Birleşik Krallık mali düzenleyicileri tarafından dile getirilen endişeler nedeniyle Mayıs ayında İngiliz sterlini cinsinden işlem desteğini geri çekmişti. Sonuç olarak Binance, Financial Conduct Authority (FCA) tarafından zorunlu kılındığı üzere, üçüncü bir tarafla ortaklığın sona ermesinin ardından 16 Ekim’de Birleşik Krallık’taki yeni kullanıcıların erişimini askıya aldı.

Borsanın mücadelesi sürüyor

Ancak Binance, İngiliz kullanıcıların GBP para yatırma işlemlerinde sınırlamalarla karşılaşmaya devam ettiği Birleşik Krallık platformu için henüz fiat ortaklıkları sağlamadı. İlerleyen günlerde bu sorunun nasıl çözüleceği ise belirsizliğini koruyor.

Binance’in euro işlemlerine yönelik son fiat ortaklıkları dikkat çekiyor. Kriptokoin.com olarak baktığımızda düzenleyici zorlukları ele alma konusu özellikle gündemde. Binance hamlesi Avrupa kullanıcı tabanı için daha sorunsuz bir deneyim sağlama yolunda önemli bir adım. Borsanın Birleşik Krallık’ta İngiliz sterlini için de benzer ortaklıklar kurup kurmayacağı henüz belli değil. Ancak gelişmelere baktığımızda Binance bunun için de bir çözüm bulmaya çalışacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir