Uyuşturucudan Tutuklanan İdollerden Tek Kalemde İlişkisini Silen Jisoo’ya Haftalık K-POP Magazin Turu

Geçtiğimiz hafta çok durgun diye şikayet ettiğimiz Güney Kore magazini bu hafta yangın yeri gibi. Ülke sınırlarından itfaiye sokmaya çalışsak giremeyiz! Şarkısı çalıntı çıkandan, uyuşturucu yüzünden tutuklanana ne ararsanız var. Bu arada ayrılıklar, buluşmalar, yeniden evlenenler ve daha sayamadığımız çok şey de mevcut. O zaman hazırsanız bağlayın kemerleri, haftalık K-POP magazine başlıyoruz!

Sizin bizi ağlatmaya ne hakkınız var?

Strong Girl Do Bong Soon dizisinde enerjilerine ve partnerliğine bayıldığımız, hatta sevgili olduklarını düşündüğümüz, fakat Allah’ın cezası şirketleri yüzünden ilişki yaşamalarına izin verilmediğini öğrendiğimiz Park Hyung Sik ve Park Bo Young yıllar sonra yeniden bir araya geldi. Devam dizisi niteliğinde çekilen Strong Girl Namsoon’da birkaç sahnede rol alan canım çiftim, yeniden Minmin ve BongBong olsa da o eski ‘aşık’ enerjilerini alamadık. Bu beni kahır içinde sürükledi. Ama yıllar sonra yeniden bir arada olduklarını görmek duygu şelalesinden bir yudum almamıza vesile oldu. Sizin aşkınızın önüne set çekenler, bu enerjiyi tüketenler bilsin ki tüm fanlar olarak iki elimiz yakalarında!

Kore’de bu hafta uyuşturucuyla ilgili bir sıkıntı var.

LE SSERAFIM’den Kim Chaewon ve şarkıcı Park Sun Joo haklarında çıkan uyuşturucu iddialarını yalanlamış. 

Chaewon sağlık sorunları dolayısıyla ara vermişti. Bu vesileyle şirket 1 Kasım’da geri döneceğini de açıkladı.

Park Sun Joo’nun şirketi ise bu söylentiler yayılmaya devam edilirse sorun yaratacaklarını ifade etti.

Moda sektörü Jennie’yi seviyor.

BlackPink üyesi Jennie, Launchmetrics’e göre 2023’te sosyal medyada Yaşam Tarzı, Güzellik ve Moda konusunda en çok ses getiren MIV ünlü olmuş.

Linç edilmeyeceksem fikir beyan edeceğim, ben çok da şaşırmadım bu duruma.

Incheon Polisi, BIGBANG üyesi G-DRAGON’u uyuşturucu kullanımı şüphesiyle, uyuşturucu kontrol yasalarını ihlal etme gerekçesiyle tutukladı. Yani şimdi durup dururken iftira atmayalım bilmediğimiz konular hakkında ama son dönemdeki hal ve hareketleri biraz belli ediyordu sanki…

Bu aşkın katili hanginiz bilmiyorum ama bari bir kez yan yana görseydik sizi…

Ne diyeyim, hızlı başladı hızlı bitti. BlackPink Jisoo ve Ahn Bo-hyun ayrıldıklarını açıkladı.

Dördüncü jenerasyonun dünyayı kasıp kavuran ‘sert’ çocukları Stray Kids yine “helal olsun be!” dedirtiyor.

Bilin bakalım bu çocuklar ne yaptı. Başarıları bir bir toplamak dışında hiçbir şey tabii ki. 🙂 2023 Kore Popüler Kültür ve Sanat Ödülleri’nde ‘Başbakan Takdiri’ ile ödüllendirildiler.

Üçüncü jenerasyonu düşününce gözlerimiz bazı isimleri arıyor tabii. Orda işte Neymar olurdu editi yapasımız gelmiyor değil. Ama dördüncü jenerasyon resmen bomba!

Jongdae tüm Kore’ye inat düşman çatlatmaya devam ediyor.

Biliyorsunuz EXO üyeleri herkesin ağzını kapatıp çocuk yapmaya ve evlenmeye bayılıyor. Helal olsun arkalarındayız. Jongdae de evlenmişti aslında. Ama kesmemiş olacak ki eşi Mihee ile evlilik sonrası bir düğün daha yaptılar. Mutlu olsunlar yahu!

Gözümüz aydın; FIFTY FIFTY kızları kurtuluyor!

Geçtiğimiz hafta size kızların çektiği dertleri anlatmıştım. Bizzat kendi ağızlarıyla anlattıkları şirketin korkunç zorlamaları ve davranışlarından bahsetmiştim. Saena, Sio ve Aran’ın sözleşmelerini feshedeceğini de belirtmiştim. Şükür ki kızların sözleşmeleri resmi olarak feshedilmiş. ATTARAKT da korkusundan üç kıza karşı yasal önlemler alacakmış. Keena da yüzü hiç kızarmadan ATTARAKT ile sözleşme yenileyip şirkette kalmaya devam etmiş.

“Bana yar olmadı ama olanın hakkıydı” diyen Sunmi kraliçeliği.

IVE’ın ‘LOVE DIVE’ şarkısı ilk olarak Sunmi’ye teklif edilmiş. Hatta Starship Entertainment bu şarkıyı yayınlayıp yayınlamayacağından emin olamamış. Ama Wonyoung geri dönüşünü bu şarkıyla yapmak için ısrar etmiş ve şarkı yayınlanmış. Sunmi de şöyle diyor:

‘Çok iyi bir şarkı ve duyduğumda, bir kız grubu yaparsa gerçekten iyi olacağını düşündüm. IVE çok iyi ve havalı bir şekilde yaptı.’

Biz seni hep bekleriz kuzum. Sen yeter ki iyi ol!

Geçtiğimiz yıl biraz durgun olan ve aktif olamayan Jessi neden böyle bir süreç geçirdiğini anlattı. Önceki şirketleriyle yaşadığı sıkıntılar yüzünden müzikten elini eteğini çeken ve kaybolmuş hisseden güzeller güzeli Jessi, bomba gibi geri dönüşler yaptı.

‘Zoom’un başarısından sonra, daha ilişkilendirilebilir bir müzik yapmak istedim ve ne zaman bu tür bir müzik yayınlamak istesem, önceki şirketlerim bana izin vermiyordu çünkü insanlar pop müzik yapmak ve para kazanmak istiyor. Bu yüzden kendimi kaybolmuş hissettim. Müzikal ilhamlarımın gittiğini hissettim.’

Kızlar elimizde avucumuzda üçüncü jenerasyon idolü kalmadı. Hyungwon da askere gidiyor.

MONSTA X’ten Hyungwon zorunlu askerlik görevine gideceğine dair mektup yazdı. Üçüncü jenerasyon hayranları üzgün, üçüncü jenerasyon hayranları bitik. Herkesin yari askerde. 

‘Merhaba Monbebe!Bu şimdiye kadar yazdığım en tuhaf mektup gibi geliyor.14 Kasım’da zorunlu askerliğimi yapacağım.Diğer üyelerin birer birer askere gidişini izlerken kendimi hazırladığım için hayal kırıklığından çok rahatlama hissediyorum.Kendim için değil Monbebe için endişeleniyorum.Demek istediğim, soğuk bir rüzgar olduğunda Monbebe için endişeleniyorum, bu yüzden sıra dışı değil ama sanırım amacımın o zamana kadar esmeye çalışan herhangi bir rüzgarı engelleyebilecek güçlü ve güvenilir bir insan olarak geri dönmek olduğunu söyleyebilirim.Monbebe bugün olduğum kişiye dönüşmeme yardım ettiği için bu kısa ayrılığa endişelenmeden dayanabileceğimi hissediyorum ve bunun için size teşekkür etmek istiyorum.Çok teşekkür ederim ve sizi çok seviyorum.Sevginin karşılığını sana çok daha fazla ödeyebilecek biri olmak için elimden geleni yapacağım.Bunun için ben yokken Monbebe’nin sağlıklı ve iyi olmasına ihtiyacım var, tamam mı? Yapabilirsen beni mutlu edersin.Dönüş tarihim 13 Mayısmış. Ertesi gün Monbebe ile buluşmayı düşünmek bile başımı döndürüyor. O gün birbirimizi gülümseyerek selamlayalım!Seni seviyorum Monbebe!’

Geçen hafta durgun geçti diye isyan etmiştim, bu hafta cıngar çıktı yine iyi mi? Haftaya görüşürüz.?

Sizce nasıl bir hafta olmuş? Gelin yorumlarda buluşalım! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir