Ümit Özdağ ile Erkan Baş arasında tartışma: Karşılıklı sert açıklamalar

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, bir televizyon programında kendisine Zafer Partisi’nin anketlerde yükseldiği ilişkin sorulan soruya, “Bir saman alevi parlaması olarak görüyorum. Sorumsuz bir politika anlayışı” değerlendirmesini yaptı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından Erkan Baş’a yanıt vererek, “Kendisini solcu zanneden TİP’i TİP Genel Başkanı” ifadelerini kullandı.

ERKAN BAŞ: SAMAN ALEVİ PARLAMASI…

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, KRT’de konuk olduğu programda, Zafer Partisi ile ilgili sorulan soruyu yanıtladı. Baş, Zafer Partisi’nin sığınmacı politikasına ilişkin şunları söyledi:

“Ben Zafer Partisi’nin yükselişini bir saman alevi parlaması olarak görüyorum. Toplumdaki görünür rahatsızlığı ifade edip buradan siyasal rant devşirmeye çalışan sorumsuz bir politika anlayışı olarak görüyorum. Yani ‘göndereceğiz gidecek’. Nereye, nasıl gönderiyorsun. Milyonlarca insan bu.

Her birinin bir hayatı var. Eşi var, dostu var, annesi, babası, çocuğu var. Artık bu ülkede doğan, bu ülkede okula başlayan, memleketini, ülkesini hiç görmeden yaşamak zorunda kalan insanlardan bahsediyoruz. İnsanlık dışı yaklaşımları kabul etmemiz mümkün değil.”

‘KENDİSİNİ SOLCU ZANNEDEN…’

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Erkan Baş’a yanıt verdi. Özdağ, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Kendisini solcu zanneden TİP’i tip genel başkanı Erkan Baş, Zafer Partisi’nin sığınmacıları yollamak istemesine karşı çıkmış. Zafer Partisi her geçen gün güçleniyor, yükseliyor.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir