KYK yurdunda asansör düştü, faciadan dönüldü! Polis tutanağı çıktı, yurt müdüründen itiraf: Güvenlik görevlisi yerinde yokmuş

BirGün’den Onur Durmuş’un haberine göre Ordu’nun Fatsa ilçesinde bulunan KYK Fatsa Öğrenci Yurdu’nda asansörün düşmesini Gençlik ve Spor Bakanlığı İl Müdürlüğü’nün yalanlamasının ardından olaya ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

POLİS TUTANAĞI FACİAYI ORTAYA ÇIKARDI

Kazanın ardından hazırlanan polis tutanağında asansörün düştüğü net bir şekilde yer aldı.

Tutanakta şu ifadeler yer aldı:
“KYK Yurdunda asansör düşmesi olayı ile ilgili anons üzerine, ekiplerin olay yerine intikalinden sonra; Şifahi yapılan görüşmede içinde 4 şahsın olduğu asansörün 5’inci kattan hızlıca 3’üncü kata indiği, 3’üncü katta içeride kalan şahısların arkadaşları vasıtası ile dışarı çıkartıldığı, çıkarıldıktan yaklaşık 5 saniye sonra asansörün bodrum kata düştüğü, asansör içerisinde 4 kişinin olduğu, herhangi bir yaralanma olayı olmadığı, şahıslar korktukları ve sinir krizi geçirdikleri için 112 marifetiyle Fatsa Devlet Hastanesi’ne intikali sağlanmıştır. Hastanede yapılan şifahi görüşmede ise şahıslar KYK Yurt yönetiminden davacı ve şikayetçi olduklarını beyan etmişlerdir. Günün Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmiş olup, Yurt Müdürü hakkında bilgi sahibi olarak ifadesinin alınması ve asansör ile ilgili bilirkişi raporu alınması / düzenlenmesi talimatı alınmıştır. Konuyla ilgili tahkikat devam etmekte olup; ilçe Kaymakamı ve ilçe Emniyet Müdürünün refakatinde öğrencilerle görüşülmek suretiyle herhangi bir gerginlik yaşanmamıştır.”

GÜVENLİK GÖREVLİSİ YERİNDE DEĞİLMİŞ

Yurt Müdürü Salim Sadan ise BirGün’e verdiği demeçte güvenlik görevlilerinin yerinde olmadığının tespit edildiğini ve kendi bünyelerinde bir soruşturma başlatılacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir