Kadıköy’de polis yolcu gibi bindi; minibüsçülere ceza yağdı

İstanbul Kadıköy’de sivil trafik polisleri, yolcu gibi minibüse binerek denetim yaptı. Denetimlerde 6 minibüs şoförüne toplam 16 bin 154 TL para cezası yazılırken, 2 minibüs belediye çalışma ruhsatının iptal olması sebebiyle trafikten men edildi.

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve sivil trafik ekiplerinin Kadıköy Fahrettin Kerim Gökay Caddesi’nde yaptığı denetimlerde şoförlerin ehliyetleri, yolcu taşımacılığıyla ilgili belgeleri ve koltuk sayısına göre fazla yolcu alıp almadıkları kontrol edildi. Yolcu fazlası olan, seyir halindeyken cep telefonuyla konuşan, emniyet kemeri takmayan ve trafik güvenliğini tehlikeye atan şoförlere cezai işlem uygulandı.

“Sürekli hale gelirse iyi olur”

Denetimler esnasında yolcu gibi minibüse binen sivil trafik polisleri, şoförlerin kurallara uyup uymadığını ve fazla yolcu alıp almadıklarını kontrol etti. Bir şoför, “Sürekli yapılsa iyi olur derim, özellikle bu hatta Pendik- Kadıköy hattında sürekli yapılsa” diye konuştu. Başka bir minibüs şoförü ise, “Ruhsatım askıya alındığı için ceza yazıldı. Araba bağlandı cezası odur. Bir iki gün bağlanacak” dedi.

“Herşey yasak, ne yapacağız ağabey”

Cep telefonu kullanmaktan ceza yazılan bir minibüs şoförü ise, “Herşey yasak, ne yapacağız ağabey. Telefonu kulağıma da götürmedim, elimdeydi. Sadece açmıştım buraya bırakmıştım. Haksız yere ceza yiyorum.Telefonu kulağıma koysam haklılar. Hakkımı helal etmiyorum. Bütün yolculara sorun, benden bir şikayetleri var mı? İlk defa cep telefonundan ceza yedim. Ceza evrakını da imzalamam” diye konuştu. Şoföre bin 500 TL para cezası uygulandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir