Emekliyi bu hale getirenler utansın: Birkaç arkadaş bir araya gelip…

Artvin’in Ardanuç ilçesinde yaşayan emekli vatandaşlar emekli maaşı ile geçinmenin zor olduğunu belirterek iktidara tepki gösterdi.

“DURUM ÇOK KRİTİK”

Fehmiye Şimşek: Hayat kötü, bir emekli maaşıyla geçinmek zor. Kirada oturuyorum ve bir tane engelli çocuğum var ve onun maaşı olmaz ise geçinemeyiz. Açıkçası geçim zor ve her şey pahalı, her şeye zam geliyor. Durum çok kritik.

“20 SENEDİR NİYE YAPMADIN”

Mehmet Yıldız: Bu durum emekliye günah. Başkaları yiyor içiyor da emeklinin hakkı yok mu? Emeklinin maaşı az tabii, et alabiliyor muyuz yani ete yakın bile gidemiyoruz. Bir döner olmuş 60 lira nasıl yiyeceğiz? Önceleri birkaç arkadaş bir araya geliyorduk, kebaplık alıp birlikte yiyorduk ve şimdi onu da yapamıyoruz. Ne yapalım elimizden gelen hiçbir şey gelmiyor. 20 senedir bir şey yapmamışlar ve şimdi de diyorlar yapacağız. Allah aşkına 20 senedir neden yapmadın her şey senin elindeydi ve diğerlerine suç atıyor. Muhalefet teröristmiş bilmem neymiş.

“ÇÖZEMİYORLAR, BIRAKIP GİTSİNLER”

Ali Muti: Bu milletten Allah razı olsun çünkü biraz daha oy versinler ki daha fazla aşağı indirsin. Domatesin kilosunu ne kadardır, 60 lira galiba. Bu oy verenleri kurtarıyor galiba ama ne olursa olsun oy vermem bu iktidara. Utansınlar, utansınlar bu milletin sorunlarını çözemiyorlar ve bırakıp gitsinler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir