CHP’yi karıştıran SMS’i atan ‘Özgür Çelik’ ortaya çıktı

Ali Kemal Erdem’in haberi

CHP 38. Olağan Kurultayı’nda en çok konuşulan olaylardan biri de değişimci olduğu bilinen CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik adına delegelere atılan ve Kılıçdaroğlu’na destek istenilen SMS mesajıydı.

Yazım hatalarının da görüldüğü mesajda şöyle deniyordu:

“İstanbul delegeleri başta olmak üzere 81 kurultay delegeleri değişimden yana olsak da sonucun Genel Başkanı’mız Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana olmasını bu saatten sonra temenni ediyorum.”

Değişimci olduğu bilinen İl Başkanı Özgür Çelik’ten böyle bir mesaj atıldığı iddiası kısa sürede salonda ve sosyal medyada yankılandı. Açıklamanın sahte olduğu, genel merkez yanlılarınca kafa karıştırmak amacıyla bilerek atıldığı öne sürüldü.

Bunun üzerine bir açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de “Adıma atılan mesaj sahtedir. Genel Başkan adayımız Özgür Özel’in sonuna kadar arkasındayız” dedi.

Ekranlarda da tartışma konusu olan bu SMS’le ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Patronlar Dünyası’na konuşan CHP Eski Sultanbeyli İlçe Başkan Yardımcısı Özgür Çelik, atılan mesajı kendisinin gönderdiğini ve mesajının sahte olmadığını, kendi görüşünü içerdiğini kaydetti.

Özgür Çelik, 44 yaşında ve işçi olarak çalıştığı Ataşehir Belediyesi’nde bir süre önce siyasete daha aktif katılabilmek amacıyla EYT ile emekli olduğunu söyledi.

Kurultay günü iki mesaj attığını belirten Çelik, ilkinde tartışma konusu olan SMS’i atarak Kılıçdaroğlu’na destek istediğini belirtti.

“UNVANINI KULLANARAK ATMIŞ DEĞİLİM”

Bu mesajın ardından “Sahte mesaj” yorumlarının yapılması üzere ikinci bir mesaj daha attığını söyleyen Çelik, “Mesajı kendi irademle yazdım. İl başkanımız Özgür Çelik’in unvanını kullanarak paylaşmış değilim. Ancak mesajı üzerine alarak açıklama yapmasıyla ilgili şu inanca sahibim. Mesajın kendisinden geldiği düşünülerek genel başkana destek verilecek korkusuyla bu açıklamayı yaptı. Açıklama gereği duydu.”

PM’YE ADAY OLMASI ÜZERİNE “İL BAŞKANI BEN DEĞİLİM” DEMİŞ

Çelik aynı zamanda kendisinin de kurultayda PM’ye aday olduğunu ve 26 oy da aldığını belirterek, sırf bu nedenle de İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik’in 5 Kasım 2023 günü Twitter hesabından “Parti Meclisi Adaylık Listesinde yer alan “Özgür Çelik” İstanbul Sultanbeyli’den bir partilimizdir. 38. Olağan Kurultayımızda herhangi bir adaylığım yoktur. Tüm adaylarımıza başarılar dilerim” diye mesaj attığını da hatırlattı.

Çelik’e göre adaşı Özgür Çelik’in bu mesajı atması daha fazla oy almasının da önüne geçti.

“BÜTÜN DELEGELERE ATTIM”

Çelik, SMS’i sadece İstanbul değil 1362 kurultay delegesinin tamamına attığını kaydederek, “Bu kadar kişinin numarasını nasıl edindiniz?” sorusuna “Ben bu partide 25 yıldır siyaset yapıyorum. İlçe başkan yardımcılığı yaptım. İlçe başkanlığına aday oldum. Birçok parti üst düzey yetkilisi beni tanır. Delegelerin telefonlarının bende olmasından doğal bir şey olamaz” diye konuştu.

Mesajı Mutlu Cell’den attığını da kaydeden Çelik, sözlerini şöyle tamamladı:

“Mutlu Cell ile protokolüm var. Benim adıma açılmış bir mesaj sistemi var. İlçe başkanlığına aday olacağım diye iki sene önce açtırmıştım. Kimse nereden, nasıl atıldı diye araştırmasına gerek yok. Mutlu Cell’den sorabilirler savcılık yoluyla. Ben sosyal medya hesaplarımdan da durumu paylaştım.”

Özgür Çelik, ilk olarak sahte mesaj atıldığı haberleri çıkınca durumu hemen tanınmış bir gazeteciye de ilettiğini ancak bu kişinin görmezden geldiğini öne sürdü.

patronlardunyasi.com

CHP, kurultay, SMS, Özgür Çelik, Kemal Kılıçdaroğlu, mesaj,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir