Ahmet Taşgetiren: Bahçeli’nin “ya müebbet yersiniz ya mermi” cümlesinin ortaklarının başına ne belalar açacağını herkes aklının bir kenarında tutsun

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun seçim öncesinde istifa etmeyerek seçimi gölgeleme anlamına gelecek her türlü işin merkezinde yer aldığını belirterek, “Ne olacaktı yani Erzurum’da bir İçişleri Bakanı’nın ürkmesi, endişe etmesi için? O taşlardan birisi İmamoğlu’nun başına mı isabet etseydi? İmamoğlu bundan sonra meydanlara başı sargılı mı çıksaydı?
Bu vahim hadiseden sonra bir İçişleri Bakanı kalkıp, “Van’daki olaylardan sonra…..” diye başlayan ve “Erzurum’da” İmamoğlu’nun bunları hak ettiğine dair bir cümle kurar mı? Olayın mağduruna “Asıl provokatör sensin” gibi cümleler sarfeder mi?” diye yazdı.

Erzurum’da Ekrem İmamoğlu‘nun mitinginde yaşanan saldırılan için “İktidar yatsın kalksın, oradan daha vahim görüntüler gelmediği için Allah’a şükretsin” diyen Taşgetiren, “Şunu da söyleyeyim: Bahçeli’nin “Ya müebbed yersiniz ya mermi” cümlesinin, ortaklarının başına daha ne belalar açacağını da herkes aklının bir kenarında tutsun. “Keskin sirkenin küpüne zarar verdiği” gerçeğini de görmezden gelmesin” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir